top of page

Microblading Phibrows...

Už vás nebaví sa každé ráno líčiť a dokresľovať obočie ktoré nie je stále podľa vašich predstáv? Jeden deň sa vám podarí pekný tvar a na druhy deň nie? Myslím, že nie ste jediná a viac žien ma tento problém, ale ja mám riešenie. To riešenie je permanentný make-up obočia Microblading. Môžete si byť istá, že po takejto úprave obočia môžete byt sebavedomá 24 hodín denne plus ušetrite veľa času stráveného pred zrkadlom. Poďme si priblížiť čo to ten Microblading je….

viac foto v 

​MICROBLADING

 

...je veľmi presná, semi-permanentná forma kozmetického tetovania. Dopĺňa chýbajúce chĺpky veľmi prirodzeným spôsobom a vytvára ilúziu že v obočí je viac chĺpkov.  Špecialistka na  permanentnný make-up kreslí po zvolenej línii obočia tenučké čiarky, ktoré vypadajú ako vlásky. Výsledkom je maximálne prirodzený vzhľad.

Pri správne vykonanom Microbladingu si môžete byť istá že výsledkom nebude žiadny ostrý, hranatý, či naopak oblúčikovitý vzhľad. Táto procedúra je veľmi dôkladná. Vykonáva sa ručným nástrojom ktorý pripomína pero. Toto pero má na konci jednorazovú čepieľku zloženú z viacerých drobnučkých ihličiek. Účelom ihličiek a ich medzi-priestorov je takzvaná zásobáreň pigmentu.  Pri kreslení chĺpku do vášho obočia sa pigment v medziihličkovom priestore zanáša do pokožky. Tento proces sa nazýva mikropigmentácia.   

otazky

PRE KOHO  JE  PMU URČENÝ?

Mužom aj ženám, každému, kto z nejakého dôvodu potrebuje úpravu tváre, ľuďom s alergiami na kozmetické prípravky, pre tých čo hľadajú prirodzený vzhľad alebo aj niečo výstrednejšie. Urýchli vám rannú úpravu, zobúdzate sa upravené a nehrozí, že sa vám obočie rozmaže alebo si nakreslíte nevhodný tvar.

VÝHODY PMU


► trvácny a upravený make-up po 24-hodín 
► trvácnosť 1,5-2 rokov korekcia drobných chýb 
► odolnosť voči vode a potu 
► široká škála farebných prírodných pigmentov 
► vhodný pre alergičky na klasické líčidlá 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

 

Ako dlho vydrží obočie?

Obočie vydrží od 1,5-2 roky od aplikácie záleží od veľa faktorov. Na mastnejšej pleti obočie vydrží kratšie ako na suchej . Či klientka pri starostlivosti dodržala všetky pokyny a obočie si nedokresľovala, nechodila do vlhkých priestorov , neopaľovala sa atď..

 

Bolí tetovanie obočia?

Bolesťou by som to nenazývala je to skôr taký nepríjemný pocit alebo štipkanie ale len v prvej fáze v druhej po nanesení anestetického krému necítite nič . Samozrejme vždy záleží od človeka veľa mojich zákazníčiek skoro nič nepociťovalo ale boli aj také ktoré cítili jemne štipkanie , ale nie je to nič čo by sa nedalo zniesť. Hovorí sa že pre krásu sa trpí 😊

 

Bude to vyzerať prirodzene?

Áno obočie bude vyzerať prirodzene lebo technika Microblading je imitácia chĺpkov a je to nadprirodzenejšia technika tetovania obočia.

 

Nebude obočie po vytetovaní moc tmavé?

Farbu vyberám vždy zo zákazníčkou a na základe jej prirodzenej farby obočia . Po vytetovaní môže obočie pôsobiť tmavšie nezľaknite sa  po pár dňoch pigment vybledne o 5O% .

 

Ako dlho sa hojí obočie?

Obočie sa hojí cca 4 týždne následne je nutná korekcia (druhé sedenie).

 

Ako dlho trvá zákrok? 

Procedúra trvá cca 1,5-2 hodiny záleží podľa obtiažnosti obočia.

FAREBNÉ PIGMENTY

Farebná škála pre tetovanie obočia sa konzultuje spolu s klientkou. Klientka má na výber z doporučených farieb, ktoré sú určené iba na permanentné tetovanie obočia. Farba sa nevyberá náhodne, prihliada sa na farbu pôvodného obočia. Ak klientka nemá žiadne chĺpky na svojom obočí (stáva sa to najmä po chemoterapii alebo pri alopécii), farba sa vyberá podľa farby vlasov. Farby pre tetovanie obočia, s ktorými pracujeme sú od firmy PhiBrows, čím je zaručená ich vysoká kvalita. Pigmenty neobsahujú žiadne ťažké kovy, ktoré by spôsobili nežiadúce farebné sivé, modré, zelené, červené, či ružové odtiene a nikdy neboli a ani nebudú testované na zvieratách.

IMG_4214_1_edited.jpg
kontraindikácie

STAROSTLIVOSŤ PO PREVEDENÍ PMU

► vyhýbať sa priamemu slnku (soláriu) a saunám

► dávať pozor pri umývaní, opatrne osušiť čistým uterákom 

► nestŕhať chrastičky 

► nepoužívať make-up, nelíčiť sa

► tetované miesto udržovať v čistote a suchu 

KONTRAINDIKÁCIE   - kedy sa PMU nevykonáva:

► Užívate lieky - antibiotika - najskôr az po 14 dňoch
► Diabetes
► Hemofília
► Alergia
► Ošetrenie laserom, chemický píling - nie, minimálne týžden pred termínom
► Kardiostimuláror
► HIV
► Hepatitída
► Epilepsia
► Herpes
► Tehotenstvo
► Dojčenie až po 3 mesiacoch od ukončenia
► Chemoterapia
► Chronické alebo akútne choroby - konzultácia s lekárom
► Ľahká tvorba hematómu
► Seboroická dermatitída
► Keloidné jazvy
► Extrémne mastná pleť - microblading vydrzi max 6 mesiacov

bottom of page